Politika Domáce

Matovič verí, že konanie Cigánikovej je poslednou obštrukciou zo strany SaS

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA –  Premiér Igor Matovič (OĽaNO) verí, že neúčasť koaličnej poslankyne Jany Cigánikovej (SaS) na hlasovaní o programovom vyhlásení je poslednou obštrukciou zo strany SaS. Podpredsedníčka vlády SR pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí) to považuje za vnútornú záležitosť SaS, s ktorou sa musí vyrovnať.

 

“Pevne verím, že je to posledná obštrukcia zo strany SaS a že už odteraz si nebudeme robiť takéto ‘naprieky’,” povedal vo štvrtok novinárom premiér.

Na hlasovaní sa nezúčastnila ani poslankyňa Alexandra Pivková (Za ľudí), Remišová vysvetlila, že na hlasovanie nemohla prísť.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pre TASR uviedla, že Cigániková neprišla na hlasovanie, čo neznamená, že vláde nevyjadruje podporu. Dodala, že poslanci za SaS vládu podporujú. Dôvody svojho konania podľa Zemanovej už Cigániková vysvetlila.

Cigániková ešte minulý týždeň vravela, že nemôže súhlasiť s takým PVV, ktoré obsahuje systém unitárnych zdravotných poisťovní. Výsledkom kompromisu podľa nej bolo, že táto časť v PVV nebude, čo sa napokon nestalo. Avizovala preto, že vládny program nepodporí.

Vláda Igora Matoviča získala dôveru poslancov Národnej rady SR. Za programové vyhlásenie vlády, a teda aj za dôveru kabinetu, hlasovalo vo štvrtok 93 členov snemovne zo 141 prítomných.