Matovič vysvetlil rezerváciu Námestia SNP. Chcel zabrániť zneužitiu výročia extrémistami

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA – Pred tridsiatimi rokmi sme si vybojovali slobodu a demokraciu. Od revolúcie začala platiť demokracia a demokracia platí aj v prípade rezervácie miesta pri verejnom zhromaždení. Na dnešnom brífingu to uviedol predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič.

 

„V prípade rezervácie miesta na zhromaždenie platí zákon, že ten, kto chce, si môže urobiť rezerváciu najskôr šesť mesiacov pred daným termínom. Keď to oznámi, na tom priestranstve zhromaždenie urobiť môže, a to sme urobili pred dvomi mesiacmi. Vtedy to bolo šesť mesiacov od výročia,” vysvetlil Matovič s tým, že rezerváciou Námestia SNP chceli zabrániť tomu, aby November ’89 zneužili extrémisti. Považovali to za občiansku povinnosť.

Viac o téme: extrémisti, Igor Matovič, Námeste SNP, November´89, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, OĽaNO, rezervácia námestia, sloboda a demokracia, zákon

Súvisiace články