Politika Domáce

Mazurek podal trestné oznámenie v súvislosti s nákupom rýchlotestov

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR Milan Mazurek (ĽSNS) podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa v súvislosti s nákupom antigénových rýchlotestov. TASR o tom informoval hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica.

 

Štát mal podľa neho uzatvoriť zmluvu na nákup testov na plošné pretestovanie obyvateľov s firmou Eurolab Lambda, ktorá mala mať v čase predloženia cenovej ponuky nedoplatky v Sociálnej poisťovni. Zo zákona o verejnom obstarávaní podľa Mazureka vyplýva, že predkladajúci nemôže mať v čase predloženia cenovej ponuky evidované nedoplatky v sociálnom poistení.

V tejto súvislosti podal “trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestných činov: zneužívanie právomoci verejného činiteľa a marenie úlohy verejným činiteľom na neznámeho páchateľa”. Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR uzavrela kúpne zmluvy na skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19 s troma firmami. Dodať majú spolu 13 miliónov kusov testov, dokopy za 52,3 milióna eur bez DPH. Najviac testov má dodať spoločnosť Eurolab Lambda. Dva milióny testov má dodať spoločnosť Abbott Laboratories Slovakia. SŠHR uzavrela zmluvu aj so spoločnosťou Juhapharm, ktorá má dodať milión testov.