Regióny Žilina Dolný Kubín Top

MEDVEĎ ZAÚTOČIL na muža na Orave: Jeho brat opísal okamihy hrôzy

Zdroj: FB / P.H., TASR / AP/Agent Green

PÁRNICA – Peter z Oravy zažil chvíle hrôzy. V obci Párnica len 300m od domov na neho zaútočil medveď. Jeho brat popísal detailné okamihy, kedy sa skutočne bál o svojho brata. Niektorí ľudia tomu však neveria.

 

„Neprajem to nikomu zažiť ako ti brat kričí o život,“ uviedol brat napadnutého muža v komentári. Je rád, že otec dvoch detí celý tento incident vôbec prežil. Medveď sa mal nachádzať vo vnútri elektrického oplôtku. Muž šiel údajne kontrolovať, či náhodou nie je roztrhnutý.

„Keď sa dostal na úroveň medveďa, asi dva metre pred mím, vyskočil naňho. Rovno sa labou ohnal. Cítil popri lýtku labu. Začal utekať hore lúkou, on za ním. Reval naňho, ja som to počul. Sadol som do auta a letel za ním. Potom sa otočil na lúke, lebo si uvedomil, že do kopca mu neujde. Začal bežať do oplôtku, prehodil sa cez oplôtok a len vtedy medveď zastal, a reval po ňom,“ opísal okamihy hrôzy brat muža na sociálnej sieti.

TENTO PREDMET môže pomôcť vyhnúť sa stretu s MEDVEĎOM. Máte ho aj vy?

Celú situáciu sa rozhodla komentovať aj jeho žena, ktorá potvrdila, že k útoku medveďa skutočne došlo. „Môjho muža napadol medveď a sme šťastní, že žije.“

Niektorí ľudia tomu neveria

Napriek tomu sa však našli skeptici a neveria, žeby k niečomu takému došlo. „ Kontroloval oplôtky. Pri predchádzaní zarastenou časťou od neho bežal medveď. Zľakol sa, snažil sa preskočiť oplôtok, nepodarilo sa mu to, spadol, poranil si rameno,“ priniesol nové svetlo do celej situácie jeden z komentujúcich, pričom sa odvolával na informácie od človeka, ktorý mal byť pri tomto incidente prítomný.

Brat napadnutého muža sa však snažil toto vyjadrenie spresniť. Spomínaný muž mal byť pri ňom ako prvý,  „keď som ho ťahal z oplotku a keď upadal do bezvedomia od bolesti a to, čo tu píšeš, ti isto nepovedal.“ Do konfliktu vstúpil aj údajný autor slov, ktoré útok medveďa vyvracajú. Ten poprel, žeby niečo také spomínal. „Nikto nepovedal, že medveď utekal pred Peťom. To môže ozaj len z tvojej hlavy vyjsť, aby si zase človek zastal zviera nie človeka.“ Že k incidentu skutočne došlo potvrdil aj pre zoznam.sk, „jasne že medveď neutekal od pána ale k pánovi.“

Hubári a turisti POZOR! V Malých Karpatoch videli dvoch medveďov v okolí Zochovej chaty

Hovorkyňa z Štátnej ochrany prírody však tvrdí, že žiaden útok neevidujú. “Na základe získaných informácii k zverejnenej fotografii na sociálnej sieti sa nejedná o zranenie medveďom. Zranenia dotyčného pána sú podľa našich informácií spôsobené pádom. Žiaden útok medveďa na človeka aktuálne v tejto oblasti neregistrujeme.”

Len prednedávnom došlo k tragédii

Blízko tejto lokality, konkrétne na Liptove v Liptovskej Lužnej, došlo pred nedávnom k útoku medveďa na človeka. Ten žiaľ nemal toľko šťastia a stret so zvieraťom neprežil. Na častý výskyt medveďa v tejto lokalite upozornila aj jedna z komentujúcich. „Premnožené sú. Treba ich začať strieľať. Alebo previesť všetky do Blavy ochranárom do záhrad. Potom by sa rýchlo zbadali.“

JEDEN ZASTRELENÝ, DRUHÝ ZREJME OTRÁVENÝ Za 24 hodín našli dva mŕtve medvede