Regióny Trenčín Myjava

Mesto nezvyšovalo dane a poplatky, tento rok sa tomu nevyhne

Ilustračné foto. Zdroj: TASR / Vladimír Miček
BREZOVÁ POD BRADLOM – Mesto Brezová pod Bradlom v tomto roku nezvyšovalo poplatky a dane, v ďalšom období sa tomu však nevyhne.
Mesto Brezová pod Bradlom v tomto roku nezvyšovalo poplatky a dane. Ako uviedol primátor mesta Jaroslav Ciran, sľuboval to vo volebnej kampani a chcel svoje slovo dodržať. “Zdalo sa mi nečestné zvyšovať hneď od 1. januára, ale pravdepodobne sa tomu nevyhneme v priebehu tohto roku. Týka sa to aj poplatkov na školách, ako aj v základnej umeleckej škole od nového školského roku. Od nového roku sa potom budú zvyšovať aj dane,” uviedol Ciran.
Na zvyšovanie nákladov reagovalo mesto viacerými krokmi. “Možno ide iba o gesto, ale vypli sme osvetlenie Mohyly M. R. Štefánika na Bradle, či osvetlenie kostolov. Snažíme sa šetriť aj na chode mestského úradu. Zakázal som a nechodíme na viacdňové školenia,” uviedol primátor.Na proteste Združenia miest a obcí Slovenska, ktoré sa uskutočnilo v stredu 22. februára v Brati slave, sa mesto nezúčastnilo. “S podobnými akciami nesúhlasím, pretože sú podľa mňa bezpredmetné. Pre danú samosprávu možno prinesú viac zla ako dobra,” dodal Ciran.