Regióny Trenčín Prievidza

Mesto Prievidza otvorí v sobotu desať dočasných odberových miest

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

PRIEIVDZA – Mesto Prievidza aj tento víkend posilní odberové miesta na diagnostiku ochorenia COVID-19. V sobotu 13. marca plánuje otvoriť desať dočasných miest, na štyroch z nich si mohli obyvatelia vopred rezervovať termín testovania. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

 

  “Dočasné odberné miesta vytvorené mestom budú v prevádzke od 8.00 do 17.00 h s prestávkou od 12.00 do 12.45 h. Posledný ster sa realizuje vždy 20 minút pred prestávkou alebo koncom prevádzky odberného miesta,” uviedol Ďureje. Pripomenul, že počas víkendu budú na území mesta v prevádzke aj bezplatné mobilné odberné miesta (MOM) zazmluvnené Ministerstvom zdravotníctva SR. “Na štyroch MOM bude možné sa otestovať aj v nedeľu. Objednávanie na trvalé MOM funguje cez stránku korona.gov.sk,” doplnil.

Samospráva dôrazne odporúča všetkým záujemcom o testovanie nespoliehať sa na víkendové testovanie organizované mestom a prejsť z testovania každý víkend na absolvovanie testu počas týždňa v piatich trvalých MOM. “Takisto odporúčame v plnej miere využívať školské a firemné testovania, ak ich školy a zamestnávatelia organizujú. Na účel využitia výnimiek COVID automatu nie je potrebné sa testovať cez víkendy, iba dodržať určený počet dní od absolvovania testu,” dodal hovorca mesta.