Spoločnosť Zahraničné

Mesto Schwerin zrušilo demonštráciu proti pandemickým opatreniam

Zdroj: TASR / AP

SCHWERIN – Úrady v severonemeckom meste Schwerin zrušili demonštráciu proti pandemickým opatreniam, ktorá sa mala v tomto meste uskutočniť v utorok večer, informovala agentúra DPA. Na zhromaždení organizátori očakávali účasť až 100-tisíc ľudí.

 

Organizátori zhromaždenia, ktoré sa malo začať v utorok o 22.00 h miestneho času podľa miestnych úradov porušili opatrenia prekročením hraníc spolkovej krajiny Meklenbursko-Predpomoransko, v ktorej Schwerin leží. Meklenbursko-Predpomoransko povoľuje zhromaždenia s účasťou do 500 osôb, ak účastníci dodržia 1,5-metrové rozstupy, píše DPA. Úrady môžu na základe žiadosti udeliť výnimku a povoliť i zhromaždenie s vyššou účasťou.

Úrady v meste povolili dve menšie demonštrácie s účasťou 30 a 150 ľudí. Regionálna skupina iniciatívy Querdenken (Nekonvenčné myslenie) v posledných mesiacoch zorganizovala v Nemecku viacero protestov proti pandemickým opatreniam zavedením v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2, pripomína DPA. Tieto opatrenia podľa Querdenken obmedzujú ľudské práva.