Meteorológovia varujú pred búrkami. Vyhlásili výstrahu 1.stupňa

SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. je najväčší poskytovateľ komplexných informačných služieb na Slovensku. Je moderným informačným médiom založeným na báze nezávislej tlačovej agentúry.

BRATISLAVA 5. júla (SITA) – Cez víkend bude na Slovensku opäť horúco, najmä na juhozápade krajiny. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na sobotu výstrahu 1. stupňa pred vysokými teplotami pre okresy Skalica, Senica, Malacky, Bratislava, Pezinok, Trnava, Senec, Hlohovec, Dunajská Streda, Galanta, Šaľa, Nitra, Komárno, Nové Zámky a Levice. Teplota tam môže v poobedňajších hodinách vystúpiť na 33 – 34 °C. Horúco bude aj v nedeľu, SHMÚ zatiaľ výstrahy nevydalo. Od pondelka sa má podľa meteorológov mierne ochladiť.

 

Na dnešné poobedie až do 18:00 vydal SHMÚ výstrahu 1. stupňa pred búrkami. Platí pre východné okresy Sabinov, Prešov a Vranov nad Topľou.

Viac o téme: Bratislava, Dunajská streda, Galanta, Hlohovec, Komárno, Levice, MALACKY, Nitra, Nové Zámky, ochladenie, Pezinok, Šaľa, Senec, Senica, SHMÚ, Skalica, Trnava, výstraha 1.stupňa

Súvisiace články