Spoločnosť Zahraničné

Mexická polícia našla telo novinára s odrezanou hlavou. Špecializoval sa na násilné zločiny

ilustračná foto Zdroj: TASR / AP

MEXIKO – Mexická polícia našla v stredu telo miestneho novinára Julia Valdiviu so sťatou hlavou. Podľa mimovládnej organizácie Reportéri bez hraníc ide tento rok už o piate zabitie novinára v krajine, informovala vo štvrtok agentúra AFP.

 

Valdivia pracoval pre mexický denník El Mundo de Veracruz, v ktorom sa podľa agentúry Reuters zameriaval na tzv. “nota roja” (červená správa) – správy o násilných zločinoch v mexickom štáte Veracruz. Telo s oddelenou hlavou našla polícia pri železničnej trati približne 100 kilometrov od Jalapy, hlavného mesta štátu Veracruz. Miestna prokuratúra vylúčila, že by išlo o samovraždu.

“V spolupráci s generálnym prokurátorom využijeme všetky zdroje na to, aby sme našli vinníkov,” uviedol minister bezpečnosti a vedúci policajného zboru štátu Veracruz Hugo Gutiérrez. Vraždu novinára nazval zbabelou a odsúdil ju. Reportéri bez hraníc pravidelne hodnotia Mexiko ako jednu z najnebezpečnejších krajín pre novinárov – od roku 2000 ich tam bolo zavraždených viac ako 100.