Regióny Žilina Námestovo

Mikuláš pristál na letisku s anjelom a čertmi, deťom rozdával darčeky

Na snímke Mikuláš a Anjel po pristáti na letisku Slavnica pri Dubnici nad Váhom počas akcie Mikuláš z oblakov, kedy Mikuláš spolu s anjelom a čertmi pristáli lietadlom, aby rozdali deťom balíčky so sladkosťami Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

SLANICA  – Mikuláš s anjelom a čertmi v nedeľu pristáli lietadlom na letisku Slavnica pri Dubnici nad Váhom. Deťom rozdávali balíčky so sladkosťami.

Podľa spoluorganizátora podujatia Michala Stráňavského z Aeroklubu Dubnica nad Váhom, niektoré z detí si aj poplakali. “Akcia je v hojnom počte, vo väčšom, ako sme čakali. Celé to vzniklo nápadom miestnych mamičiek v 90. rokoch, ktoré spravili Mikuláša pre svoje deti. Postupne to prerástlo do tradície a momentálne je to jedna z očakávaných akcií roku,” priblížil spoluorganizátor. História dubnického aeroklubu má takmer 75 rokov. Budúci rok letisko oslavuje 60. výročie, ktoré by chceli osláviť leteckým dňom. Ten v poslednom období chýbal, a to najmä pre pandémiu. “Tento rok boli parašutisti disciplinovaní, bez úrazov. Sezónu sme síce už ukončili, ale keďže nám počasie praje a je stále chuť skákať, využívame každú chvíľu,” zhodnotil Stráňavský.