Regióny Zvolen

Miliónová rekonštrukcia zvolenských internátov je takmer na konci

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

ZVOLEN – Takmer 2,38 milióna eur bez DPH stála rekonštrukcia dvoch internátov Technickej univerzity (TU) vo Zvolene. Časť financií na obnovu dostala univerzita v rámci vládneho programu obnovy vysokoškolských internátov. Pre TASR to uviedla hovorkyňa TU Ľubica Benková.

 

Novší internát na Barinách, postavený v roku 1993 s kapacitou 608 lôžok, sa kompletne zateplil, vymenili sa okná a presklené steny. Zrekonštruovali sa tiež študovne, vymenili sa radiátory, obnovila sa vodovodná prípojka. V študentských izbách a spoločných priestoroch sa vymenili svietidlá. Aktuálne sa ešte pracuje na rekonštrukcii sociálnych zariadení v prvom bloku. Stavebné práce by sa tam mali ukončiť v júli.

Študentský domov Ľudovíta Štúra na Študentskej ulici je v prevádzke od roku 1962. Projektovaná kapacita je 670 lôžok. V objekte sa zrekonštruovali sociálne zariadenia slúžiace pre študentov využívajúcich športové ihriská v areáli internátu. Rekonštrukciou striech sa zlepšia tepelné a technické parametre domova a odstránilo sa riziko zatekania do objektov.

Na financovanie boli použite vlastné zdroje TU, zdroje zo štrukturálnych fondov EÚ, ako aj financie z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.