Regióny Bratislava Top

MIMORIADNA SITUÁCIA NA DRAŽDIAKU! Plavčíkovi sa vyhrážali smrťou, vypočuli si verdikt súdu

BRATISLAVA – Plavčík na petržalskom Draždiaku si svoju nedeľnú službu určite takto nepredstavoval. Dvaja muži to cez víkend poriadne prepískli. Po slovných útokoch napadli plavčíka a hrozili mu smrťou! 

 

Dvaja návštevníci Lukáš M. (35) a Vladislav (65) boli podľa okolitých svedkov značne podgurážení. Alkohol na slnku im asi poriadne udrel do hlavy. Teraz čelia obvineniam.

„Podľa doposiaľ zistených informácii sa mal obvinený Lukáš v nedeľu 04.07.2021 v čase o 17:30 h pri jazere v Petržalke viackrát vyhrážať smrťou plavčíkovi, ktorý tam dohliadal na bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel. Po týchto slovných vyhrážkach mal ku plavčíkovi pristúpiť druhý obvinený Vladislav, ktorý ich mal zrealizovať, a to fyzickým napadnutím. Najprv mal do poškodeného sotiť, potom ho chytil oboma rukami za krk a začal ho škrtiť“ prezradili bratislavskí policajti detaily z nedeľného zásahu na Draždiaku.

Ilustračná snímka FOTO TASR: Miroslav Košírer

Muži zákona sa okamžite dostavili na miesto, mužov obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na najbližšie policajné oddelenie k vykonaniu ďalších procesných úkonov. Za trestný čin nebezpečného vyhrážania a trestný čin výtržníctva rozmedzia obom mužom až tri  roky väzenia.

Prípad riešia  v „super rýchlom“ konaní, Lukáš (35) a Vladislav (65) sa postavili pred sudcu v zákonom stanovenom čase a to do 48 hodín.

Rozhodnutie súdu

Obaja obvinení muži si na Okresnom súde Bratislava V vypočuli v stredu 7.7. konečný verdikt. “Obvineného L.M. odsúdil k peňažnému trestu v sume 500 Eur, pričom ako náhradný trest pre prípad nezaplatenia peňažného trestu určil trest odňatia slobody vo výmere 6 mesiacov, trestný rozsudok je právoplatný. Obvineného V.Z. odsúdil k peňažnému trestu v sume 500 Eur, pričom ako náhradný trest pre prípad nezaplatenia peňažného trestu určil trest odňatia slobody vo výmere 4 mesiace.” informoval Zoznam.sk hovorca súdu Pavol Adamčiak. Trestný rozkaz však nie je právoplatný, prokurátor si ponechal  zákonnú lehotu na prípadné podanie odporu.