Regióny Bratislava

MIMORIADNA SPRÁVA Hromadný nárast hlásení o ÚNOSE detí! Policajti JASNE: Je dôvod na PANIKU?

Ilustračná foto. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Slovensko zachvátila panika. Množstvo rodičov upozorňovalo na neznámych ľudí, ktorí sa pohybujú v okolí Bratislavy a pokúšajú sa nalákať deti do auta. Na prípad ako prvá upozornila obec Miloslavov, ktorá varovala pred bielou dodávkou. Podľa našich informácií, toto auto figurovalo aj v ďalšom prípade 11-ročného dievčatka. Policajti však ubezpečujú, že nie je dôvod na paniku. Jedná sa o hoaxy!

 

Aktualizované: Všetký prípady, v ktorých mala figurovať biela dodávka a týkali sa únosu detí policajti vyvrátili. Išlo totiž len o detskú predstavivosť. “Vo všetkých prípadoch si maloleté a mladistvé osoby tieto príbehy vymysleli,” poznamenali muži zákona.

Len pred pár dňami sme vás informovali o prípade, ktorý vystrašil celý Miloslavov. Dvaja neznámi muži lákali do bielej dodávky malého chlapca. “V podvečerných hodinách dve doposiaľ neznáme osoby oslovili z idúcej 3-dverovej dodávky bielej farby s posuvnými zadnými dverami mladistvého žiaka tunajšej základnej školy s cieľom nalákať ho do vozidla, pričom mu núkali sladkosti. Ten ich opakovane odmietol, načo osoby odišli,” potvrdil informáciu Obecný úrad v Miloslavove.

Podľa nich chlapcovi sa prihovorili dve osoby, ktoré boli vo veku približne 50 rokov. Hovorili na neho zrozumiteľne slovenským jazykom. Chlapec ihneď po príchode domov upovedomil o incidente rodičov. Na evidenčné číslo auta si však nepamätal.

Všetci dúfali, že išlo len o náhodu a o bielej dodávke už nebudú počuť. O pár hodín sa objavil ďalší prípad, v ktorom opäť figurovala.