MIMORIADNE Dva VLAKY v tej istej minúte ZRAZILI dve OSOBY! Jedna ZOMRELA: Dopravu prerušili

RUŽÍN, MALÁ LODINA – Tragédia a nešťastie na železniciach sa stali naraz dnes (27.5.) po 16:00 hod. Vlak usmrtil osobu medzi obcami Ružín a Malá Lodina v okrese Košice – okolie. Druhý zrazil a zranil človeka, ktorý sa neoprávnene pohyboval po koľajisku medzi obcami Stará Ľubovňa – Podolínec. 

Železničná doprava v úseku Ružín a Malá Lodina je prerušená pre tragédiu od 16:40 hod. Expres 607 Tatran smeroval z Košíc do Bratislavy. Informuje o tom Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

Druhý vlak Os 8324 mal namierené zo Starej Ľubovne do stanice Poprad-Tatry. Osobu, ktorá sa pohybovala po koľajisku, zrazil vlak a je zranená. Dopravu prerušili takisto o 16:40 hod. Osobný vlak mal v Podolínci zraziť malé dieťa, doprava je v úseku do Starej Ľubovne pozastavená.

Vlak mal podľa hasičov zraziť malé dievčatko

O nehode, ktorá sa stala v pondelok krátko po 16.30 h, informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove. Dievčatko malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

Nehoda sa podľa predbežných informácií mala stať na priecestí. Na miesto boli privolané všetky záchranné zložky vrátane polície a zdravotníckych záchranárov. Pri nehode zasahujú aj traja profesionálni hasiči s jedným kusom techniky.

Správu budeme aktualizovať. 

Viac o téme: aktualizované, nešťastie, tragédia, vlak, zrážka

Súvisiace články