MIMORIADNE FOTO Pomôžte mi NÁJSŤ 5-ročnú DCÉRKU Elenku! Otec ju UNIESOL, už mesiace som ju NEVIDELA, prosí zúfalá matka

SLOVENSKO, LONDÝN – Zúfalá matka malého dievčatka prosí Slovákov o pomoc. Podľa jej slov len 5-ročnú Elenku uniesol otec Rastislav z Anglicka na Slovensko. Už dlhé mesiace o nej nemá žiadne informácie.

Päťročnú Elenu Smolik priviezol zo Spojeného kráľovstva ešte minulý rok na Slovensko jej otec Rastislav (33) s dvojitým štátnym občianstvom. Napriek opakovaným pokusom skontaktovať sa so svojou dcérou sa s ňou 26-ročná Wiem nemôže už mesiace ani len počuť a otcovi príbuzní tvrdia, že netušia, kde je. Na prípad upozornil britský portál Dailymail. Dievčatko má britské občianstvo.

Podľa portálu sa Rastislav ozval mame dieťaťa naposledy začiatkom novembra, kedy jej oznámili, že stratili dcérkin pas a preto sa vrátia neskôr, ako plánovali. „Na druhý deň mi napísal správu, že dcérka chce ostať tam a potom si zablokoval moje číslo,“ povedala Wiem redakcii Daily Mail.

„Je to pre mňa hrozné, chcem len Elenku späť. Snažím sa neplakať, ale nie je to ľahké. Pred pár dňami mala narodeniny, neviete si predstaviť, aké to je,“ uviedla matka s tým, že jej dcérka veľmi chýba.

Elenka s mamou. Zdroj: gofundme.com

Súd nariadil, aby ju vrátil, vraví matka

Matka založila zbierku, aby mohla zafinancovať boj o získanie svojej dcérky. „Robím finančnú zbierku, aby som získala späť moju 5-ročnú dcéru Elenu Smolik. Od novembra 2023 ju na Slovensku uniesol jej otec Rastislav Smolík. Odvtedy som nepočula jej hlas ani nevidela jej krásnu tvár,“ píše Wiem.

„Žila so mnou v Londýne a s otcom si urobila krátky výlet na Slovensko a potom sa rozhodol, že si ju tam nechá a úplne prerušil akýkoľvek kontakt. Urobila som, čo som mohla na súdoch v Spojenom kráľovstve a 20. marca 2024 Najvyšší súd nariadil, aby mi otec mojej dcéry Rastislav Smolík vrátil Elenu,“ opisuje aktuálnu situáciu.

Teraz sa snaží priniesť prípad na Slovensko, aby otec dostal súdny príkaz na vrátenie dcérky. Obáva sa, že inak už možno svoju dcérku nikdy neuvidí. „Prosím, pomôžte mi dostať moju dcéru späť. Potrebuje svoju matku,“ dodáva vo výzve o pomoc.

Pátranie po otcovi

Slovenská polícia vyhlásila po otcovi dievčatka pátranie. Na zozname hľadaných osôb je od 7. júna pre podozrenie zo všeobecnej trestnej činnosti.

Zdroj: minv.sk

Viac o téme: dieťa, pátranie, Spojené kráľovstvo, Únos

Súvisiace články