Regióny Banská Bystrica Top

MIMORIADNE PÁTRANIE 16-ročný MATÚŠ záhadne zmizol! Prehovorila UČITEĽKA a rodina: Čo sa vlastne udialo?

ZDROJ: FB/Polícia Slovenskej republiky

BANSKÁ BYSTRICA – Celé Slovensko je na nohách a úpenlivo pátra po mladom, len 16-ročnom Matúšovi Pittnerovi. Ten mal byť naposledy videný ako odchádza z internátu v Banskej Bystrici. Odvtedy však o ňom nemá nikto žiadne informácie. Zúfalí blízki sa mladého chlapca pokúšajú nájsť. Prehovorila aj jeho bývalá učiteľka.

 

Bystrickí policajti sú už niekoľko dní na nohách a pátrajú po 16-ročnom chlapcovi, ktorý v pondelok 27.3. 2023 odišiel z internátu v Banskej Bystrici. Neskôr sa ho podarilo zazrieť spolužiakom, ako vo večerných hodinách sedí na hlavnej vlakovej stanice, odkiaľ mal cestovať do Žiaru nad Hronom na zatiaľ neznáme miesto a už sa naspäť nevrátil. Rodina aj blízki sú zdrvení a nedokážu si vysvetliť, kam by mohol mladý chlapec ísť.

Po Matúšovi Pittnerovi pátra aj jeho bývalá učiteľka. “Môj skvelý žiak Matúš Pittner, minuloročný absolvent ZUŠ je od včera nezvestný,” poznamenala zúfalá učiteľka, ktorá Matúša vyučovala 10 rokov na Základnej umeleckej škole. Chlapec podľa jej slov patril medzi tých najlepší.

“Som z toho otrasená, je to môj bývalý žiak, je to úžasný chlapec… Trpím s rodičmi,” s obrovským strachom skonštatovala pre portál zregionu.sk. Jeho zmiznutie si nevie vysvetliť ani krstný otec Jozef. “Ja som jeho krstný otec a tiež neviem kde sa nachádza. Dúfam, že je v poriadku a čoskoro sa nájde živý a zdravý. Ďakujem vám, že tiež hľadáte nášho Matúška,” povedal pre zregionu.sk.

Matúš Pittner je vysokej postavy, má približne 175 cm, krátke hnedé vlasy, ktoré si moholzafarbiť aj na čierno, a hnedé oči. Oblečenú mal modrú nepremokavú bundu s oranžovými prvkami, červeno-čierne adidasky a na chrbte tyrkysový ruksak. Ak ste Matúša niekde videli, ihneď volajte linku polície (158) a následne Záchranný Systém Slovensko – Pátranie po osobách
+421 948 11 22 33.

Matúš Pittner. ZDROJ: zachrannysystem.sk