Politika Domáce Parlamentné voľby Top

MIMORIADNE V Smere padol verdikt. Jednotkou na kandidátke bude Pellegrini

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Je rozhodnuté. Premiér Peter Pellegrini povedie Smer-SD do parlamentných volieb ako líder. Podľa informácií Glob.sk dohoda padla na minulotýždňovom stretnutí predsedu vlády s predsedom strany Robertom Ficom. Najmocnejší muži Smeru si dohodli podmienky ďalšej spolupráce aj to, ako bude vyzerať kandidátka strany. Svoje rozhodnutie chcú oznámiť verejnosti už tento týždeň.

 

O stretnutí Petra Pellegriniho a Roberta Fica Glob.sk už informoval minulý týždeň. Ešte pred pár dňami nebolo vôbec jasné, či premiér a zároveň podpredseda strany v Smere-SD ostáva. V hre bol totiž, kvôli viacerým názorovým nezhodám, aj jeho odchod. Po debate s Ficom sa situácia údajne upokojila a premiér s expremiérom uzavreli mier. Vzhľadom na aktuálne dianie na politickej scéne sa rozhodli, že pre Smer-SD bude lepšie, ak jednotkou na kandidátke bude Peter Pellegrini. Pôjde tak o prelomové rozhodnutie, nakoľko tvárou Smeru bol od vzniku strany Robert Fico.

Napriek tomu, že v kuloároch sa špekulovalo o tom, že expremiér by nemal vo voľbách kandidovať, opak je pravdou. Fico na kandidátke určite bude. Podľa našich informácií by mal byť hneď za Pellegrinim. Chýbať však bude kedysi korunný princ Smeru-SD Robert Kaliňák. Ten sa podľa nášho zdroja z vedenia Smeru do parlamentu už nechystá. Aj to mala byť jedna z podmienok Pellegriniho. Ak chce Smer-SD vo voľbách uspieť, mal by sa podľa neho vyčistiť. Na kandidátke by nemali chýbať ľudia blízki práve jemu, napríklad Richard Raši, či Ladislav Kamenický.

Robert Fico a Peter Pellegrini sa dohodli na tom, kto povedie kandidátku. – Foto: Ján Zemiar

Bilbord bez Fica

Smer-SD sa do boja o voliča pustil naplno. Okrem iného, Slovensko už zaplavili nové bilbordy vládnej strany, ktoré sú iné, na aké sme pri Smere zvyknutí. Stranu tentokrát nereprezentuje jej predseda Robert Fico. Ten pritom nechýbal ešte na bilbordoch v eurokampani.

Galéria
Zdroj: Glob.sk
Zdroj: Glob.sk
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Robert Fico. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk I David Duducz
navigate_before
navigate_next