Politika Koronavírus Domáce

Minister obrany Naď mal pozitívny výsledok testu na COVID-19

Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

BRATISLAVA – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) mal pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19. Informoval o tom na sociálnej sieti.

“Tak práve som sa dozvedel, že dnešný PCR test preukázal moju pozitivitu. Od rána som sa necítil dobre, teraz mám vysokú teplotu, bolesť hlavy a celého tela. Čuch aj chuť zatiaľ mám,” napísal Naď. Vyzval ľudí, aby dávali na seba pozor a ak môžu, ostali doma.

Pozitívny test na nový koronavírus má aj premiér Igor Matovič (OĽANO), informoval o tom už skôr v piatok. Lídri koaličných strán a členovia vlády, ktorí s ním boli v kontakte preto nastúpili do domácej karantény, prípadne podstupujú testy. Do karantény v piatok nastúpil aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý sa má ísť po piatich dňoch otestovať.

Z členov vládneho kabinetu je z dôvodu kontaktu s pozitívnou osobou už od utorka (15. 12.) v karanténe minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) a tiež šéf agrorezortu, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský (OĽANO), ktorý na začiatku týždňa potvrdil, že sa nakazil novým koronavírusom.