Politika Koronavírus Domáce

Ministerka Milanová zriadila krízový štáb rezortu kultúry na riešenie ekonomicko-sociálnych dôsledkov

Zdroj: TASR / Jakub Kotian

BRATISLAVA – Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) zriadila krízový štáb rezortu kultúry na riešenie ekonomicko-sociálnych dôsledkov šírenia sa vírusu Covid-19. V rámci svojho rezortu chce tak prednostne riešiť kritickú situáciu, ktorú v tomto období zažíva celá kultúrna obec. Zároveň ju vyzýva na spoluprácu. Agentúru SITA o tom informoval hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

 

Milanová poznamenala, že pred jej nástupom do funkcie sa rezort kultúry nezaoberal dôsledkami šíriaceho sa vírusu na oblasť kultúry. „Situáciu nám komplikuje aj to, že v súčasnosti vytvárame absentujúce oddelenia, obsadzujeme pozície na ministerstve a väčšina našich zamestnancov je kvôli prevencii v domácej karanténe. Na rezorte sme už zriadili krízový štáb, s ktorým sme vypracovali základné materiály s možnými riešeniami ekonomických problémov v súvislosti s dopadmi koronavírusu na kultúrnu sféru,“ uviedla Milanová.

Okrem krízového štábu, ktorý funguje v rámci jednotlivých sekcií rezortu, ministerka plánuje budúci týždeň zapojiť do procesu riešení aj predstaviteľov kultúry. „Považujem za dôležité, aby ministerstvo vytvorilo priestor na spoločný dialóg s kultúrnou obcou, v rámci ktorého by sa prediskutovali návrhy riešení a spoločne dospeli k správnym rozhodnutiam,” pokračovala. O možnostiach riešenia krízového stavu, v ktorom sa sa ocitli zamestnanci v kultúre, Milanová komunikovala aj s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom (Sme rodina).