Spoločnosť Zahraničné Top

Mohli by ste si ho dovoliť? Toto bol najdrahší čokoládový zajac na svete

Martin Chiffers (v strede) pózuje so svojím vzácnym zajacom. Zdroj: veryfirstto.com

BRATISLAVA – Vyrobili ho z čokolády a predsa to nebol len taký obyčajný veľkonočný zajac. Na internete ho ponúkali za rekordných 46-tisíc eur. 

 

Neobvyklý kúsok vytvoril v roku 2015 známy britský výrobca čokolády Martin Chiffers. Zajko pozostával z piatich kilogramov vzácnej, ručne vyrobenej čokolády z Tanzánie. Už tá je sama osebe veľmi drahá, pretože jej je na svete veľmi málo.

Chiffersovi trvalo dva dni, kým sa mu podarilo umelecké dielo do detailov vymodelovať a dokončiť. Oči vzácneho zajaca tvorili dva okrúhle 1,7-karátové diamanty. Len ich cena bola 34-tisíc eur.

Zajko bol vyrobený zo vzácnej čokolády, ktorá sa topí už pri 16 stupňoch. Zdroj: veryfirstto.com

Diamanty na čokoládového zajaca poskytla firma “77 Diamonds”.

Milovníci luxusu si ho mohli kúpiť na internetovej stránke. Ceny boli uvedené v troch menách: 33-tisíc britských libier, 46 400 eur alebo 49-tisíc amerických dolárov.

Popri diamantoch bol cenný aj samotný zajac. Vyrobený bol z piatich kilogramov najjemnejšej čokolády, ktorá mala dokopy 548-tisíc kalórií a obsahovala 75 percent kakaa. Vysoký bol 38 centimetrov. Tri malé čokoládové vajíčka ležiace pri jeho nôžkach boli pokryté lupienkami z čistého zlata. 

Oči drahého veľkonočného zajaca tvorili diamanty. Zdroj: veryfirstto.com

 

Ušľachtilý veľkonočný zajko však nebol vhodný na vystavenie v obývačke. Čokoláda, z ktorej bol vyrobený, sa topí už pri 16 stupňoch.