Regióny Trnava Top

MORBÍDNY ČIN Mužovi sa zacnelo po mŕtvej ex manželke: Rozhodol sa konať!

HLOHOVEC – Bizarný skutok 63 – ročného muža nemá obdoby! Mŕtvu ex manželku si chcel uctiť 26 rokov po rozvode. Ukradol jej urnu priamo z miesta večného odpočinku. Policajtom argumentoval, že nevedel, že sa dopúšťa, čo i len priestupku.

 

Ex manželku páchateľa pochovala rodina takto pred rokom v obci Trakovice. Na výročie jej smrti požiadal muž švagrinú, aby mu ukázala miesto jej posledného odpočinku. Švagrinú by však ani v najhoršom sne nenapadlo, čo má zosnulej ex manžel v pláne! Keď zostal na cintoríne sám, dostal naozaj zvrátený nápad. Náhrobný kameň odsunul a urnu s telesnými pozostatkami z miesta posledného odpočinku ukradol! Následne si svoju bývalú ženu odviezol do Hlohovca, kde býva. Dlhé roky po rozvode sa rozhodol uctiť si ženinu pamiatku naozaj nevhodným spôsobom. V dome položil urnu na stôl a zapálil jej sviečku.

Krátko na to nahlásila krádež urny na políciu švagriná, ktorá mužovi hrob ukázala. Rodina zosnulej ženy mala hneď podozrenie, kto absurdný čin spáchal. Vina padla práve na bývalého manžela. Policajti spolu s trnavskými kriminalistami dôchodcovi zaklopali na dvere, muž sa na mieste ku všetkému priznal.

Hlúpy nápad dostal pod vplyvom alkoholu. Čo následne potvrdila aj dychová skúška. Policajti mu v dychu namerali približne 0,5 promile. Urnu bez ďalších námietok vrátil a policajti ho umiestnili do cely policajného zaistenia. Pri výsluchu povedal, že netušil, že sa krádežou pozostatkov manželky mohol dopustiť čo i len priestupku. Jej urnu mal v pláne uložiť do iného hrobu, v obci, kde býva. “Poverený policajt z Leopoldova ho obvinil z prečinu hanobenia mŕtveho a predložil v tzv. super rýchlom konaní spis na rozhodnutie o vine a treste. V zmysle zákona mu môže hroziť trest od 6 mesiacov až po 3 roky” informovali policajti Trnavského kraja na sociálnej sieti.