Zahraničné

Moskva eviduje 536 nových prípadov koronavírusu za posledný deň

Ilustračné foto - Zdroj: traverseticker.com

MOSKVA – Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v ruskom hlavnom meste Moskva stúpol za posledný deň o 536 na celkový počet 3893 infikovaných.

Informovala o tom v nedeľu tlačová agentúra TASS s odvolaním sa na štatistiky moskovskej pobočky federálneho úradu na ochranu spotrebiteľov Rospotrebnadzor, ktorý sleduje epidemiologickú situáciu v krajine. V celom Rusku je doposiaľ 4731 potvrdených infikovaných osôb a 333 pacientov sa z choroby Covid-19, ktorú nový druh koronavírusu spôsobuje, už vyliečilo, spresňuje TASS.

Podľa najnovších ruských údajov zomrelo na následky spojené s touto infekciou v celej krajine 43 ľudí. O dvoch najnovších úmrtiach informovalo moskovské protikoronavírusové krízové centrum v sobotu večer. Ruská vláda už dávnejšie zriadila internetovú horúcu linku, na ktorej občanov oboznamuje s aktuálnou situáciou týkajúcou sa pandémie.

Infekciu koronavírusom vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia za pandémiu 11. marca tohto roka. Doteraz sa novým druhom koronavírusu (SARS-CoV-2) nakazilo na celom svete vyše milióna ľudí a počet úmrtí dosiahol v globálnom meradle viac než 50.000.