Politika Domáce

Most-Híd bude v sobotu hovoriť o spolupráci s SMK. Témou bude aj Bugárov koniec

Rozhodne sa v sobotu. FOTO TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA – Predsedníctvo Mosta-Híd by malo v sobotu riešiť aj otázku možnej spolupráce s neparlamentnou SMK. Podľa informácií TASR by mohla na rokovaní odznieť tiež výzva predsedovi Bélovi Bugárovi na odchod z funkcie. Ako možný iniciátor sa spomína dosluhujúci europoslanec József Nagy. Ten tvrdí, že nič nepripravuje.

 

“Nič o tom neviem. Neviem, kto s čím príde. Ja nič také nepripravujem,” uviedol v reakcii na informácie Nagy. V pondelok hovoril, že predsedu Bélu Bugára sa Most-Híd nechystá vymeniť.

“Predsedníctvo na svojom sobotňajšom zasadnutí bude rokovať o aktuálnych otázkach,” uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár. Viac nekonkretizovala.

Minister spravodlivosti Gábor Gál v stredu uviedol, že majú na predsedníctve hovoriť o výsledku eurovolieb a o tom, ako ďalej. Gál sa nazdáva, že strana by aj vzhľadom na jej výsledky vo voľbách mala robiť niečo inak.

S výsledkom eurovolieb, v ktorých Most-Híd získal 2,59 percenta hlasov a neobsadil ani jeden mandát, sa strana podľa Gála vyrovnáva rôzne. “Sú rôzne názory ako ďalej. Povieme si to v sobotu na predsedníctve. Môj názor je, že treba niečo robiť inak,” povedal Gál novinárom.

Konkrétnejší nebol. Nepotvrdil ani záujem o spájanie maďarských strán, ale súhlasí, že roztrieštenosť komunite neprospieva. Na Slovensku sú momentálne okrem Mosta-Híd aj neparlamentné SMK a Maďarské fórum. SMK v eurovoľbách tiež neuspela a Maďarské fórum ešte v žiadnych voľbách nekandidovalo, vzniklo len nedávno.