Politika Domáce

Most-Híd čaká dôležité predsedníctvo. Hovoriť sa má aj o spolupráci s SMK

Zdroj: TASR / Štefan Puškáš

BRATISLAVA – Predsedníctvo Mosta-Híd bude v sobotu (1. 6.) diskutovať aj o možnej spolupráci s neparlamentnou SMK. TASR to potvrdila hovorkyňa strany Klára Debnár.

 

“Na programe zasadnutia máme viacero bodov, medzi nimi aj vyhodnotenie európskych volieb alebo prediskutovanie možnej spolupráce s SMK. Médiá o záveroch zasadnutia budeme informovať formou tlačovej správy,” priblížila Debnár. Podľa informácií TASR sa spomínala aj možná výzva predsedovi Bélovi Bugárovi na odchod z funkcie.

S výsledkom eurovolieb, v ktorých Most-Híd získal 2,59 percenta hlasov a neobsadil ani jeden mandát, sa strana podľa ministra spravodlivosti Gábora Gála (Most-Híd) vyrovnáva rôzne. “Sú rôzne názory ako ďalej. Povieme si to v sobotu na predsedníctve. Môj názor je, že treba niečo robiť inak,” povedal Gál novinárom v stredu (29. 5.). Podľa vlastných slov súhlasí s tým, že roztrieštenosť komunite neprospieva.

Na Slovensku sú momentálne okrem Mosta-Híd aj neparlamentné SMK a Maďarské fórum. SMK v eurovoľbách tiež neuspela a Maďarské fórum ešte v žiadnych voľbách nekandidovalo, vzniklo len nedávno.