Domáce Politika Kauzy

Most-Híd chce pomôcť Glváčovi odísť z funkcie. Strana podporí jeho odvolanie, tvrdí Ravasz

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Most-Híd bude hlasovať za odvolanie podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD). “Keď to nevie urobiť sám, vieme mu pomôcť v ďalšom kole,” povedal v nedeľnej politickej diskusnej relácii TV Markíza Na Telo podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz. Myslí si však, že všetci tí, ktorí sa stretávali s Marianom Kočnerom, by si mali z toho vyvodiť osobnú zodpovednosť.

 

“Most-Híd má hadie manévre,” komentovala Ravaszove tvrdenia europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS). Vyjadrila pochybnosti nad tým, že by Most-Híd naozaj bol za Glváčovo odvolanie. Nicholsonová rovnako nechápe, prečo predseda koaličnej strany Béla Bugár (Most-Híd) novinárom priniesol “niekoľko verzií” o stretnutí s Marianom Kočnerom počas dovolenky na Maledivách. Zároveň však priznala, že si nemyslí, že predseda opozičnej SaS Richard Sulík dostatočne vysvetlil svojim voličom stretnutia s Marianom Kočnerom. Nicholsonová tiež tvrdí, že údajné inštalovanie kamery v kancelárii prokurátora Dobroslava Trnku, ktorému pozastavil činnosť generálny prokurátor Jaromír Čižnár, je odkrytie zlyhania štátu.

Ravasz zasa tvrdí, že práve strana Most-Híd sa podpísala k očiste slovenského súdnictva. Nicholsonová s ním však “vôbec nesúhlasí”. Mieni, že bugárovci nemali ísť do koalície so Smerom-SD. “Nie je to koalícia, ktorá je pekná, ale robíme, čo sa dá,” reagoval Ravasz, ktorý si myslí, že strana mala po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v roku 2018 z koalície odísť.

Ravasz zároveň komentoval, že Most-Híd nepôjde po budúcoročných parlamentných voľbách do vlády so Smerom-SD, pokiaľ neuvidí, že v najsilnejšej politickej strane nenastali významné zmeny. Rovnako predpokladá, že je mizivá šanca, aby išli maďarské strany do spoločných volieb na jednotnej kandidátke. Podpredseda Mosta-Híd však priznal, že bugárovci rokujú so stranou Tomáša Druckera Dobrá voľba o predvolebnej spolupráci a tiež o spoločnej kandidátke. Ďuriš Nicholsonová komentovala, že si vie predstaviť rokovania s niekoľkými odídencami z SaS, napríklad s Janou Kiššovou či Natáliou Blahovou (obe nezaradené). Tiež potvrdila, že nemieni kandidovať za predsedníčku SaS.