Spoločnosť Zahraničné Top

Mrazivé proroctvá Nostradama. Prečítajte si, čo všetko predpovedal pre rok 2020

Ilustračná foto: pixabay

BRATISLAVA – Nostradamus bol francúzsky lekárnik, ktorý pracoval aj ako lekár a astrológ. Už počas života ho preslávili jeho proroctvá v podobe básní. Aj pre nastávajúci rok 2020 pripravil zaujímavé predpovede. Mnohé z nich však znejú hrozivo.

Proroctvá Nostradama, ktorý žil vo Francúzsku v 16. storočí, sú legendárne. Jeho básne sú zložené z rýmovaných veštieb a majú prevažne apokalyptický náboj. Celá zbierka vyšla pod názvom Proroctvá.

Nostradamus v nej popísal mnohé udalosti aj v ďalekej budúcnosti. Tak mal napríklad predpovedať aj príchod Napoleona a Hitlera, či dokonca teroristické útoky z 11. septembra 2001.

Portrét Nostradama, ktorý vytvoril jeho syn. Zdroj: wikipedia

Pre rok 2020 Nostradamus predpovedal niektoré šokujúce udalosti:

  • Nostradamus pre nadchádzajúci rok predpovedal veľkú vojnu medi Západom a Východom. Konkrétne má ísť o konflikt medzi Spojenými štátmi americkými a Čínou. Konflikt má skončiť víťazne pre ázijského obra. Experti na Nostradama však predpokladajú, že by malo ísť skôr o obchodnú vojnu a nie vojenský konflikt.
  • Prorok tiež predpovedal, že v roku 2020 nastúpi na britský trón nový panovník. Nie je však jasné, či kráľovná Alžbeta II. zomrie alebo abdikuje.
  • Zmeny sa majú odohrať aj v komunistickej Severnej Kórei. Podľa Nostradama dôjde k striedaniu moci. Kim Čong-un má byť po masových protestoch zbavený moci. V revolúcii zohrá svoju úlohu aj Rusko.
  • V USA dôjde v roku 2020 podľa Nostradama k ničivému zemetraseniu. Zasiahne Kaliforniu a spôsobí mimoriadne veľké škody.
V roku 2020 má dôjsť k striedaniu na britskom tróne. Zdroj: TASR / AP

Sú proroctvá spoľahlivé?

Je jasné, že k proroctvám musí človek pristupovať opatrne a s rozumom. Nostradamove veštby nie sú nikdy jasné a dajú sa vykladať rôznymi spôsobmi. Všetko je to otázka ich interpretácie. Väčšinou sa dá predpoveď priradiť ku konkrétnej udalosti až potom, ako sa odohrá. Okrem toho sa mnohé proroctvá vôbec nenaplnili.

Mohlo by vás zaujímať