Regióny Komárno

Muž prepadol na ulici v Komárne dve ženy. Zbil ich a okradol

Zdroj: TASR

KOMÁRNO – Dve ženy sa stali v sobotu 2. februára večer v Komárne obeťami lúpežného prepadnutia. Krátko pred 19.30 h prepadol neznámy muž na ulici 18-ročné dievča. Poškodenú, ktorá kráčala po chodníku, chytil odzadu za krk a stiahol na zem.

 

“Kopol ju do chrbta, pričom jej držal ústa a pýtal si od nej peniaze. Mladá žena tvrdila, že peniaze nemá, no útočník ju opakovane na zemi udieral do brucha,” uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová. Muž podľa jej slov dievčaťu z ruky vytrhol mp3 prehrávač a z pleca strhol kabelku, v ktorej mala mobil.

Páchateľ po útoku ušiel, no na inej ulici si vyhliadol ďalšiu obeť. Na 53-ročnú ženu zaútočil približne o 21. h. Udrel ju päsťou do hlavy a pokúšal sa jej vytrhnúť tašku z ruky. “Keď sa mu to nepodarilo na prvýkrát, začal svoj útok stupňovať a bezbrannú ženu udieral do hlavy a chrbta tak intenzívne, až spadla na zem. Tam jej kabelku vytrhol a dal sa na útek,” povedala Bruchterová.

Kričiacu ženu, ktorá sa rozbehla za útočníkom, počuli traja náhodní okoloidúci muži. Tí podozrivého zadržali až do príchodu polície. Zo zločinu lúpeže bol obvinený 31-ročný Ivan z Komárna. Zároveň bol spracovaný aj podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.