Spoločnosť Zahraničné

Muž vošiel s autom medzi demonštrantov v Seattli, ohrozoval ich pištoľou

Muž vchádza autom do davu demonštrantov 7. júna 2020 v Seattli. Najmenej jedna osoba utrpela v noci na pondelok zranenia v americkom meste Seattle po tom, ako tam medzi účastníkov demonštrácie vošiel s autom muž ozbrojený strelnou zbraňou. Zdroj: TASR / AP

SEATTLE – Najmenej jedna osoba utrpela v noci na pondelok zranenia v americkom meste Seattle po tom, ako tam medzi účastníkov demonštrácie vošiel s autom muž ozbrojený strelnou zbraňou. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na úrady.

 

Polícia útočníka zadržala. Hasiči v meste Seattle oznámili, že pri incidente utrpel strelné zranenia 27-ročný muž, ktorého previezli do nemocnice. Jeho stav je stabilizovaný. Podľa denníka The Guardian ide o jedného z demonštrantov, ktorého útočník postrelil.

Demonštranti v Seattli sa už niekoľko dní zhromažďujú v okolí miestnej policajnej stanice v rámci protestov proti rasizmu a policajnému násiliu, ktoré prebiehajú v mnohých mestách USA.

Tieto protesty v krajine prepukli po tom, ako 25. mája v Minneapolise v štáte Minnesota zomrel pri zásahu belošských policajtov Afroameričan George Floyd.

Protestujúci v Seattli v noci na nedeľu na policajtov hádzali kamene, fľaše a výbušné zariadenia. Polícia na Twitteri informovala, že výbušné zariadenia zranili niekoľkých príslušníkov polície.

Členovia mestskej rady kritizovali starostku Jenny Durkanovú i šéfku polície Carmen Bestovú po tom, ako polícia použila obranný sprej a zábleskové granáty na rozohnanie davu. Stalo sa tak len deň po tom, ako Durkanová a Bestová uviedli, že sa usilujú o zníženie napätia.

Durkanová a Bestová ešte minulý týždeň polícii na 30 dní zakázali používať slzotvorný plyn, pripomína AP.