Zahraničné

Muža a ženu prepustili z letiska, podozrenie z použitia dronov

Strecja letiska Gatwick - Zdroj: SITA/Gareth Fuller/PA via AP

LONDÝN – Britská polícia bez vznesenia obvinení prepustila muža a ženu, ktorých zadržali v súvislosti s vyšetrovaním nepovolených preletov dronov na londýnskom letisku Gatwick. Informovala o tom v nedeľu spravodajská televízia BBC.

Pár – 47-ročného muža a 54-ročnú ženu – zadržali v piatok večer pre podozrenie z “protizákonného použitia dronov” a narušenia civilného letectva. Podľa vyhlásenia polície v anglickom grófstve Sussex dvojicu viac vyšetrovatelia neupodozrievajú. Obaja s úradmi plne spolupracovali.

Polícia po páchateľoch naďalej pátra a vyšetrovanie protizákonných preletov dronov na medzinárodnom letisku Gatwick pokračuje. Spoločnosť Gatwick Airport Limited ponúkla odmenu 50.000 libier za informácie vedúce k zatknutiu a usvedčeniu zodpovedných. Všetky prílety a odlety na druhom najvyťaženejšom letisku v Londýne zastavili na viac ako 36 hodín drony, ktoré prelietavali v blízkosti pristávacích a vzletových dráh. Stroje prvýkrát zaznamenali v stredu večer. Spozorovanie dronov malo za následok zrušenie stoviek letov, čo pocítili desaťtisíce cestujúcich.