Regióny Trnava Senica

Na autobusovej stanici v Senici zrovnali ďalšie stánky so zemou

SENICA – V priestoroch autobusovej stanice sa investor snaží vybudovať moderné stánky s občerstvením. Niektorí pôvodný majitelia stánkov sa mu v tom  však  snažia zabrániť a svoje staré stánky si nechcú nechať zrovnať so zemou.

 

V Senici pokračovala demolácia troch starých predajných stánkov. Dohromady sa podarilo od februára tohto roku odstrániť deväť starých stánkov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová. Na svojom pôvodnom mieste ešte zostáva šesť stánkov. “S demolačnými prácami momentálne končíme, pretože s majiteľmi ostávajúcich stánkov sa nám zatiaľ nepodarilo dohodnúť. Cieľom je odkúpiť všetky stánky, ale nemôže sa niekto zaseknúť a požadovať nereálnu a úplne prehnanú sumu,” informoval zástupca spoločnosti SAD Projektová 1, ktorá je investorom na autobusovej stanici, Peter Košút.

Investor má vypracovanú štúdiu, ktorá počíta s obnovou a revitalizáciou tohto priestoru. “Pre začiatok počíta s vybudovaním dvoch mobilných moderných stánkov s rýchlym občerstvením. Súčasné stánky i pozemky pod nimi sú v rukách súkromných majiteľov, autobusovú stanicu i priľahlý pozemok takisto vlastní súkromná spoločnosť. Všetko teda záleží na ochote dohodnúť sa. Verím, že k dohode príde a vstupná brána do mesta bude spĺňať estetické aj funkčné požiadavky 21. storočia,” uviedol zástupca primátora mesta Senica Filip Lackovič. “Budeme pokračovať s revitalizáciou priestoru stanice. Už na jeseň tu pribudnú dva stánky rýchleho občerstvenia, ktoré budú spĺňať moderné štandardy, aby sa tu ľudia cítili dobre a príjemne a najmä, aby sa tu nepredávali alkoholické nápoje,” doplnil Košút.