Na cestách opäť úradoval alkohol: Dvaja vodiči spôsobili dopravné nehody

HUMENNÉ – Polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 62-ročného vodiča, ktorý v utorok (9. 7.) popoludní v Humennom narazil do pred ním stojaceho vozidla. Ako informuje prešovská krajská polícia na sociálnej sieti, vodič bol podrobený dychovej skúške s výsledkom 1,23 promile.

“Navyše si následkom nehody privodil zranenia, z ktorých sa bude liečiť niekoľko týždňov,” doplnili s tým, že v prípade bolo začaté trestné stíhanie.

V Michalovciach vodič narazil do auta pred ním, nafúkal vyše 2 promile

Polícia obvinila z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 52-ročného vodiča. V Michalovciach narazil do pred ním idúceho vozidla, v ktorom boli tri osoby, z toho jedna vo veku ôsmich rokov. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

“Výsledok dychovej skúšky bol 0,99 mg/l, čo je v prepočte 2,06 promile, a opakovaná dychová skúška mala ešte stúpajúcu tendenciu, a to 1,05 mg/l, čo je 2,19 promile,” doplnila hovorkyňa s tým, že k nehode došlo v nedeľu (7. 7.) predpoludním. Pri dopravnej nehode neutrpela zranenie žiadna z osôb.

Viac o téme: alkohol za volantom, nehoda, polícia

Súvisiace články