Regióny Trenčín

Na cyklotrase Bevlava v Nemšovej pribudol interaktívny dotykový kiosk

Na snímke cyklisti stoja pri novootvorenom interaktívnom dotykovom kiosku určenom pre cyklistov na plánovanie ich cyklotrás. ZDROJ: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN – Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región otvorila cyklistickú sezónu predstavením interaktívneho dotykového kiosku na cyklotrase Bevlava pri letnom kúpalisku v Nemšovej v okrese Trenčín. Podľa zastupujúceho výkonného riaditeľa KOCR Pavla Štefančíka po cyklotrase prechádza denne množstvo cyklistov nielen zo Slovenska, ale aj zo susedného Zlínskeho kraja v Českej republike.

 

Doplnil, že v Nemšovej sa nachádza prepojenie významných cyklotrás aj uzol spájajúci úseky Vážskej cyklomagistrály. “Turisti prichádzajú aj zo vzdialenejších oblastí. Zaparkujú auto a práve z Nemšovej, ktorá je východiskovým bodom, sa vydávajú na výlety za spoznávaním regiónu Bielych Karpát,” uviedol primátor Nemšovej Miloš Mojto.

Turista bude mať prehľad o celej navrhovanej trase

Cyklisti si môžu vďaka novinke naplánovať výlety v Trenčianskom kraji aj na Východnú Moravu. “Zariadenie je vybavené dvoma dotykovými plochami a navigačnou aplikáciou. Mapy je možné priblížiť a oddialiť, turista tak má prehľad o celej navrhovanej trase k vybranému bodu,” doplnil projektový manažér dodávateľskej spoločnosti Michal Staňo. Kiosk ponúka spolu 40 bodov turistického záujmu, 20 na slovenskej a 20 na českej strane.

“Veľmi ma teší, že prispeje k vnímaniu Trenčianskeho kraja ako moderného regiónu, ktorý dbá o neustále zvyšovanie kvality a modernizáciu služieb v cestovnom ruchu. Verím, že tento inovatívny prvok uľahčí cyklistom orientáciu či plánovanie výletov do okolia a prinesie veľa inšpirácií na ďalšie zaujímavé výlety,” uzatvoril predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici. Kiosk je výsledkom cezhraničného projektu Objavujme Trenčiansky a Zlínsky kraj inovatívne z dielne KOCR Trenčín a Centrály cestovného ruchu Východnej Moravy.