Koronavírus Domáce

Na druhom kole testovania sa môžu zúčastniť aj ľudia, ktorí neboli v prvom kole

Zdroj: TASR / Erika Ďurčová

BRATISLAVA – Na druhom kole plošného testovania sa môžu zúčastniť aj občania bez certifikátu z prvého kola. V piatok o tom informoval Úrad vlády SR.

 

Ľudia, ktorí sa neboli testovať v prvom kole, majú zákaz vychádzania. Na víkendové antigénové testovanie však podľa úradu vlády ísť môžu. A to vďaka výnimke z uznesenia, ktorá hovorí, že zákaz vychádzania neplatí pre osoby “s cieľom neodkladného lekárskeho vyšetrenia”. Tá podľa úradu zahŕňa aj účasť na antigénovom testovaní.

“Samozrejme, na testovaní sa môžu zúčastniť aj tí, ktorí sa nezúčastnili v prvom kole, naším cieľom je pretestovať čo najviac ľudí,” potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Uznesenie menuje viacero výnimiek zo zákazu vychádzania. Okrem iného platí aj výnimka na cestu na vykonanie RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 a cestu späť.

V 45 okresoch sa cez víkend (7. a 8. 11.) uskutoční plošné testovanie obyvateľov na ochorenie COVID-19. Testovanie sa uskutoční v tzv. červených okresoch, kde počet ľudí s pozitívnym výsledkom testov dosiahol v prvom kole testovania hranicu 0,7 percenta. Okrem obyvateľov daných okresov je určené aj pre občanov, ktorí ich potrebujú navštíviť v termíne od 9. do 14. novembra.