Spoločnosť Domáce Top

Na Dušana Kováčika podal prokurátor ÚŠP návrh na vzatie do väzby. ŠTS rozhodne v nedeľu

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) v sobotu v skorých ranných hodinách návrh na vzatie do väzby na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Návrh na väzobné stíhanie podal prokurátor aj na vysokého policajného funkcionára Norberta Pakšiho. Agentúru TASR o tom informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

 

“Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby na dve obvinené osoby, D.K. a N.P., pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania  právomoci verejného činiteľa a iné. V prípade osoby D.K. prokurátor návrh na väzbu podáva pre konštatovanie naplnenia dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. U obvineného N.P. sa návrh na väzbu podáva pre všetky dôvody väzby,” vysvetlila hovorkyňa.

U Norberta Pakšiho – funkcionára útvaru zvláštnych policajných činností, ktorý má na starosti aj odpočúvanie – je teda aj obava z úteku.

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková rozhodla o dočasnom pozastavení výkonu funkcie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika dňom 22. októbra. Dušana Kováčika vyšetrovateľ obvinil zo zločinu prijímania úplatku, ako aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Dušana Kováčika i Norberta Pakšiho zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) pri štvrtkovom zásahu (22.10.) v Bratislave.

Rozhodnutie v nedeľu

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku bude o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) väzobne stíhať obvineného špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika rozhodovať v nedeľu (25. 10.).

Rovnako v nedeľu bude rozhodovať sudkyňa o návrhu na väzobné stíhanie ďalšieho obvineného, vysokého policajného funkcionára Norberta Pakšiho. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. O návrhu na väzobné stíhanie Norberta Pakšiho sa začne rozhodovať o 9.00 h a o Dušanovi Kováčikovi o 11.00 h.