Spoločnosť Domáce Kultúra Top

Na filmové plátna sa vrátili premiéry. Do kín prichádza ďalšia česká komédia

Zdroj: Continental film

BRATISLAVA – Pandémia spôsobila výpadok v každej oblasti. Výnimkou neboli ani kiná. Tie museli byť zatvorené a na premiéry tak mohli návštevníci zabudnúť. Jednou z nich bola aj premiéra filmu 3Bobule. Tá bola na pláne začiatkom marca. Život sa ale pomaly vracia do normálu a tak komédia už čoskoro zamieri na plátna.

 

Po obmedzeniach, ktoré zapríčinil koronavírus, sa kiná znova otvárajú. Na rad tak prichádzajú svetové filmové trháky, ale aj tradičné české komédie. Filmová distribučná spoločnosť Continental film sa opäť naplno rozbieha a vo svojej sérii premiér prináša do kín českú komédiu 3Bobule. Tá bola práve v dôsledku pandémie preložená.

 

Problémy dospelákov

3Bobule je treťou časťou filmovej série z prostredia vinohradov a vinohradníkov. Snímka sa natáčala minulý rok v Prahe a na južnej Morave. Diváci môžu spozorovať Mikulov, Moravskú Novú Ves, Sedlec, Strachotín, Pavlov, Dolní Věstonice alebo Zaječí.

V tomto pokračovaní sú už hlavní hrdinovia o viac než desať rokov starší. Známe postavy Honza a Klára sa stali majiteľmi vinárstva a do toho nechýbajú roztopašné dvojičky. V manželstve zažívajú krízu a nehovoriac o rozhodujúcom čase vinárskeho roka – vinobraní.

Popri problémoch musia manželia riešiť krádeže vo viniciach a predsudky, ktoré sa nepáčia Kláre. Bojuje s rečami, že žena jednoducho nemôže robiť kvalitné víno. Honza sa zase stretáva s kumpánom Jirkom, ktorý má pomáhať so zbieraním úrody. Tomu ale vôbec nerozumie. Okrem toho zabudol spomenúť, že uteká pred dlhmi. Rozruchov počas filmu bude až-až. Séria komických omylov a nedorozumení je zaručená.

 

Komédia sa po pandémii objaví už čoskoro v kinách. Zdroj: Continental film

Dobré vínko a priatelia

Vo filme si zahrá aj slovenský herec Braňo Deák. Na prvý pohľad sympatický mladík má ”za ušami” a vo vinárstve rozpúta vášne. ,,Moja postava je na prvý pohľad sympatický chlap, ktorý prichádza do príbehu s cieľom pomôcť s distribúciou vína na Slovensko. Vykľuje sa z neho ale veľký podvodník a poriadne ostatným zavarí,” vysvetľuje Deák.

Počas natáčania si herec Deák dokonca presadil niektoré akcie. Vybojoval si aj to, aby na motorke jazdil on a nie kaskadér. Spomína tiež na náročné scény. ,,Popravde, najnáročnejšia scéna bola pre mňa tá, kde sa priťahujem na hrazde v stodole. Natáčali sme to snáď stokrát a ďalší deň som si necítil chrbát.”

Braňo Deák prezradil, či by život vo viniciach vymenil za mestský. ,,Vyrastal som na dedine, síce bez viníc, ale zato s ovocnými stromami a zvieratami. Na vinicu som chodil zbierať hrozno svojmu dedovi, ktorý si pár litrov vína stáčal. To som bol ale ešte malý chlapec, takže dedovo víno som, bohužiaľ, neochutnal. Pamätám si ale, že v pohári bolo naliate často, tak asi bolo dobré. Teraz ale žijem mestský život, o to viac ma lákajú vinice, dobré vínko a priatelia,” povedal herec.

 

Vo filme si zahral aj Braňo Deák. Zdroj: Continental film

Tehotenstvo? Žiadna prekážka

Nakrúcanie bolo občas pre hercov a štáb náročné. Herečka Tereza Ramba, ktorá stvárňuje Kláru, bola totiž už vo vyššom štádiu tehotenstva. ,,Bolo to veľmi pekné a všetci sa o mňa krásne starali, pretože to bolo pre mňa náročnejšie. Nakrúcali sme vo vinohradoch, kde bolo aj 40 stupňov, ale odpadávali iní, ja našťastie nie,” povedala Ramba.

Herec Kryštof Hádek zase nezabudol spomenúť víno, ktoré mnohých lákalo. ,,Tu sa musíte stále vyhýbať ponukám na ochutnávku, ale inak to bolo v pohode,” dodal Hádek.

 

Herečka Tereza Ramba nakrúcala počas tehotenstva. Zdroj: Continental film

Československá spolupráca

Rovnako, ako v prvých dvoch dieloch, aj v tomto zaznie pieseň kapely Kryštof. Tá nahrala pre Bobule a 2Bobule piesne Atentát a cyRano.

Tentoraz spevák Richard Krajčo napísal duet s názvom Hvězdáři. Spolupracoval so slovenskou speváčkou Simou Martausovou. ,,Celé to bolo vlastne tak, že som raz Richardovi napísala, že sa mi veľmi páči jeho tvorba a že ho obdivujem. A on sa mi za pol roka ozval s tým, že zložil túto pesničku, a že mi dokonca napísal text v slovenčine. V tej chvíli bolo jasné, že do toho rada pôjdem,” uviedla speváčka Sima Martausová.

 

Pokračovanie?

Film 3Bobule možno ešte nie je poslednou časťou. Režisér Martin Kopp myšlienku pokračovania nezavrhol. ,,Určite priestor pre ďalšie pokračovanie je, či ale bude zrealizovaná? Boh vie,” uzavrel Kopp.

Tvorivý tím

  • Réžia: Martin Kopp
  • Scenár: Matěj Podzimek, Tomáš Vávra
  • Kamera: Jan Filip
  • Hrajú: Tereza Ramba, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer, Marian Roden, Miroslav Táborský, Braňo Deák, Michal Isteník, Radim Novák a ďalší.

 

Vo vinohradoch bude opäť veselo. Zdroj: Continental film

Mohlo by vás zaujímať:

 

Galéria
Vo filme si zahrajú ďalší známi herci. Zdroj: Continental film
Vo viniciach nebudú chýbať problémy. Zdroj: Continental film
Manželov zastihne kríza. Zdroj: Continental film
Nebudú chýbať policajti. Zdroj: Continental film
navigate_before
navigate_next