Spoločnosť Zahraničné

Na madridskej stanici zavládla panika, niekto tam nahlásil bombu

Polícia evakuovala železničnú stanicu v Madride. TASR/AP

Madrid – Španielska polícia v stredu nariadila evakuáciu železničnej stanice Atocha v Madride. S odvolaním sa na železničnú spoločnosť RENFE o tom informovala agentúra Reuters. Úrady neskôr oznámili, že išlo o falošný poplach.

Vo vyhlásení sa neuvádzala príčina uzavretia stanice Atocha, ku ktorému došlo krátko po tom, ako podobnú situáciu hlásili z Barcelony, kde pre podozrenie z výbušniny nastraženej v batožine evakuovali a uzavreli stanicu Sants.

O viac ako hodinu neskôr španielska železničná spoločnosť prevádzkujúca trate ADIF oznámila, že stanica Sants obnovila svoju prevádzku.

Príslušní špecialisti však predtým kontrolovali koľaje využívané vysokorýchlostnými súpravami, keďže bezpečnostný skener zaznamenal o 08.00 h SEČ vo vnútri kufra objekt s tvarom podobným možnému výbušnému zariadeniu. Prehľadali aj dva vlaky.

Madridská stanica Atocha bola v marci roku 2004 terčom teroristického útoku, pri ktorom zahynulo 193 ľudí a ďalších 2000 osôb utrpelo zranenia. Podľa polície útok spáchali islamistickí militanti inšpirovaní sieťou al-Káida.