Politika Kauzy Domáce

Na ministerstve vnútra sa dejú veľké zmeny. Končí ďalší vedúci pracovník

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Na ministerstve vnútra sa naďalej robia zmeny. Po dlhoročnom šéfovi hasičského a záchranného zboru Alexandrovi Nejedlom skončil na poste aj šéf ďalšieho útvaru. Ide o riaditeľa leteckého útvaru rezortu vnútra Dalimíra Pišťanského.

 

Informáciu priniesol portál Topky.sk, ktorému ju potvrdil samotný rezort vnútra. Za posledné dva týždne ide o tretieho vedúceho útvaru, ktorý na ministerstve skončil. Koncom augusta skončil aj šéf tlačového odboru Jaroslav Taldík. Ten sa s ministerkou Denisou Sakovou pozná aj osobne. Dôvodom má byť nedostatočná komunikácia medzi ministerkou a jej mediálnym odborom. Nedávno vo funkcii skončil aj prezident Prezídia hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, ktorý o uvoľnenie z funkcie požiadal sám. Nejedlý zastával funkciu 35 rokov. Novým riaditeľom sa stal Pavol Nereča.

Dôvody odchodu nie sú známe

Pišťanský mal rovnako skončiť na vlastnú žiadosť.Dalimír Pišťanský končí k 1. 10. 2019 vo funkcii riaditeľa Leteckého útvaru MV SR na vlastnú žiadosť. Naďalej však zostane pilotom Leteckého útvaru,” uviedol hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov. Dôvod jeho odchodu údajne nie je známy, rovnako nie je známe ani meno jeho nástupcu. „V súčasnosti je predošlá odpoveď všetko, čo v tejto veci vieme povedať,“ dodal rezort.

Meno Pišťanského sa spomínalo aj v kauze údajného únosu Vietnamca Trinha Xuana Thanha. Organizáciu odletu delegácie vietnamského ministra bezpečnosti To Lama mali zabezpečovať dva útvary ministerstva vnútra – Úrad hraničnej a cudzineckej polície a Letecký útvar. Rezort vnútra bol vtedy pod patronátom Roberta Kaliňáka. Kauza stála hlavu šéfa ochranky Petra Krajčiroviča, odišiel na vlastnú žiadosť.