Spoločnosť Domáce

Na mokrých a vlhkých cestách sa môže vytvárať námraza až poľadovica, informuje Slovenská správa ciest

Zdroj: FB / Polícia SR - Žilinský kraj

BRATISLAVA – Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať námraza až poľadovica. Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnosť.sk informuje, že cesta III/2301 Zuberec – Zverovka je uzavretá pre padajúce stromy a silný vietor. Horské priechody Donovaly (cesta I/59) a Čertovica (I/72) sú uzavreté pre nákladnú dopravu nad desať metrov pre husté sneženie.

Všetky sledované diaľničné úseky na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Na úseku diaľnice D1 Važec – Poprad-Tatry je na vozovke kašovitý sneh na hranici do troch centimetrov. Cesty prvej, druhej a tretej triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, v okolí Komárna suchý.

Na strednom a východnom Slovensku je na vozovke miestami čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh do troch centimetrov. Na cestách I/72 Čertovica – Kráľova Lehota, II/538 Tatranská Štrba – Štrbské Pleso a na II/539 Mengusovce – Vyšné Hágy je miestami čerstvý sneh na hranici do piatich centimetrov, na ceste II/539 Podbanské – Tatranská Polianka je čerstvý sneh na hranici piatich až desiatich centimetrov.

Horské priechody na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, okrem horských priechodov Zbojská, Vrchslatina, Donovaly, Besník, Čertovica, Šturec, Fačkov, Huty, Chorepa, Súľová, Grajnár a Vernár, kde sa na vozovkách vyskytuje kašovitý až utlačený sneh do troch centimetrov.

Pre silný dážď alebo silné sneženie je dohľadnosť do 100 metrov na D1 v okolí lokalít Považská Bystrica, Horný Hričov, Poprad, Košice, Moldava nad Bodvou a Milhosť. V okolí lokalít Ilava, Dobšiná, Štítnik, Rožňava a Plešivec fúka nárazový vietor. Silný vietor sa vyskytuje v oblastiach Šurany, Čadca, Liptovské Matiašovce, Štúrovo, Nové Zámky, Belá a Trstená.