Domáce Spoločnosť Kauzy

Na polícii v pondelok vypovedali svedkovia ku kauze televíznych zmeniek

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V budove Prezídia Policajného zboru SR vypovedali v pondelok svedkovia v kauze prerozdeľovania spisov na Okresnom súde (OS) Bratislava V. Tam sa pojednávala aj kauza televíznych zmeniek, kým ešte bola civilným sporom. Potvrdil to obhajca obvinenej Moniky Jankovskej Peter Erdős. Monika Jankovská je obvinená, že v kauze jednej zo zmeniek ovplyvňovala sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, aby rozhodla v prospech Mariana Kočnera.

 

Na polícii vypovedali v pondelok svedkovia, ktorí boli v čase kauzy zmeniek podľa Erdősa na príslušných oddeleniach na OS Bratislava V. „Tieto výpovede sa nijakým spôsobom priamo nedotýkali mojej klientky,“ tvrdí obhajca. Podľa Erdősa sa výpovede týkali podozrení, že obvinená v kauze Búrka Zuzana Maruniaková mala vopred vedieť, že dostane zmenkový spis. Obhajca tvrdí, že z výsluchov vyplynulo, že sa tieto podozrenia nepotvrdili a podľa neho aj vyvrátili.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti za Smer-SD Monika Jankovská je obvinená v kauze Búrka z trestných činov podplácania a prijímania úplatku. Urobiť tak mala v kauze jednej z televíznych zmeniek, keď inštruovala sudkyňu Okresného súdu Bratislava V Zuzanu Maruniakovú, aby rozhodla v prospech Mariana Kočnera. Ten bol neskôr za falšovanie tých istých zmeniek neprávoplatne odsúdený spolu s exriaditeľom televízie Markíza Pavlom Ruskom na 19-ročný trest odňatia slobody.