Voľby do VÚC Regióny Voľby 2022 Trnava

Na predsedu Trnavského samosprávneho kraja bude kandidovať Martin Beluský za ĽSNS

Martin Beluský
Martin Beluský. Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA – Svoju kandidatúru na predsedu Trnavského samosprávneho kraja ohlásil podpredseda ĽSNS Martin Beluský. Oznámil to vo štvrtok na brífingu v Trnave.

 

Beluský je rodákom z Piešťan, v súčasnom volebnom období reprezentuje stranu v Národnej rade SR ako poslanec. Jeho kandidatúra by mala byť podľa slov predsedu strany Mariana Kotlebu slušnou, konzervatívnou a odbornou alternatívou voči súčasnému vedeniu. “Za konečným rozhodnutím postaviť nášho kandidáta je dianie v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK). Podľa nás musí prísť k výmene,” konštatoval Beluský. Ako doplnil, ponúka skúsenosti z práce v krajskej samospráve, keď pôsobil na viacerých postoch v administratíve  Banskobystrického samosprávneho kraja. Kritizoval, že hoci vyššie územné celky (VÚC) v posledných ôsmich rokoch zažívajú nebývalý hospodársky rast, keď im daňové príjmy zrástli až dvojnásobne a v TTSK o 60 miliónov eur, nepribudli im žiadne povinnosti a kompetencie. Neodrazilo sa to v skvalitnení služieb pre obyvateľov a “kraje nevedia, čo s peniazmi”. “Úlohou predsedu je, aby sa prostriedky vynakladali hospodárne a účelovo,” uviedol.

Program do volieb bude podľa neho založený na odborných skúsenostiach, ale aj na požiadavkách občanov. “Budeme ho predstavovať postupne,” doplnil Beluský. V lete sa aj s tímom, ktorý bude kandidovať na poslanecké miesta, chcú stretávať v jednotlivých regiónoch s občanmi.

Predseda ĽSNS informoval, že strana chce postaviť svojich kandidátov na predsedov VÚC aj v ostatných krajoch. “Motívom kampane bude, že peniaze, ktoré ľudia platia zo svojich daňových príjmov a kraje nimi disponujú, musia slúžiť obyvateľom,” uviedol. K načasovaniu zverejnenia volebného programu dodal, že po skúsenostiach je lepšie počkať. “Vždy prídeme s niečím novým, revolučným, čo nikto iný neponúkne, ale následne nám to marketingovo prostredníctvom štandardných médií iné strany ukradnú a vydávajú to za svoje myšlienky. Už sme sa poučili,” dodal Kotleba na brífingu. Najlepšie veci si preto chcú nechať na finále. V TTSK už ohlásil kandidatúru na predsedu ako nezávislý kandidát Martin Červenka s podporou zástupcov miestnych samospráv.