Na Sliači má vzniknúť nové stojisko pre taktické lietadlá

SLIAČ – Na leteckej základni Sliač má vzniknúť nová parkovacia plocha s dvomi státiami pre taktické transportné lietadlá. Stojisko by malo stáť 6,5 milióna eur. Projekt by mal byť spolufinancovaný zo zdrojov NATO. Začiatok obstarávania stavby má v stredu odsúhlasiť vláda.   

 

Schvaľovať má návrh na ratifikáciu dohody medzi Európskou úniou a jej členskými štátmi a Katarským štátom. Kabinet dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera má zároveň odporučiť Národnej rade SR, aby vyslovila súhlas s dohodou a rozhodla, že ide o medzinárodnú zmluvu, ktorá má prednosť pred zákonmi.

Vládny kabinet má odsúhlasiť aj rekonštrukciu areálu Úradu vlády SR. Investičná akcia má byť financovaná zo štátneho rozpočtu. Celkové výdavky sú vyčíslené v sume viac ako 6,6 milióna eur.

Ministerstvo životného prostredia sa má podľa programu stať zodpovedné za sanáciu gudrónových jám v areáli bývalej rafinérie Petrochema Dubová v obci Nemecká.

Ministri sa majú zaoberať aj úpravou pravidiel poskytovania podpory vo vybraných poľnohospodárskych sektoroch podľa strategického plánu spoločnej agropolitiky EÚ.

Do zoznamu vojenských cvičení v prvom polroku 2023 na území Slovenska by malo pribudnúť cvičenie European Shield, na ktorom si príslušníci Vojenskej polície majú precvičiť svoje zručnosti s ukrajinskými vojakmi.

Viac o téme: cvičenie, letisko, lietadlá, náklady, NATO, piloti, Sliač, stojisko, vláda

Súvisiace články