Regióny Bratislava Nitra Trnava

Na Slovensku padali extrémne teploty. Situácia sa nezmení ani dnes

Zdroj: TASR / ŠŠtefan Puškáš

BRATISLAVA – Teplota vzduchu prekročila vo štvrtok (25. 7.) na juhozápade Slovenska 35 stupňov Celzia. Stalo sa tak v Kráľovej pri Senci a Slovenskom Grobe. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý sa odvoláva na operatívne údaje.

“Pár desatín k tejto hodnote chýbalo na bratislavskej Kolibe, v Bielom Kostole a v Jaslovských Bohuniciach. Podobne, možno o málo teplejšie, bude aj v piatok, no už sa vyskytnú aj prehánky a búrky,” informuje SHMÚ.

Na západnom Slovensku, v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji môže teplota vzduchu dosiahnuť v piatok popoludní od 35 do 36 stupňov Celzia. SHMÚ pre túto oblasť vydal výstrahu druhého stupňa pred vysokými teplotami. Horúčavy sa očakávajú aj v iných častiach krajiny.

V Banskobystrickom, Trenčianskom a Košickom kraji platí výstraha prvého stupňa. Maximálna teplota vzduchu tam môže dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia.Meteorológovia varujú v piatok aj pred búrkami s krúpami. SHMÚ vydal výstrahu prvého stupňa pre Banskobystrický a Košický kraj.