Spoločnosť Domáce

Na Slovensku platia výstrahy pred dažďom a búrkami, hrozia i povodne

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – V niektorých okresoch Žilinského a Trenčianskeho kraja môže počas piatka pršať, na východnom Slovensku a v niektorých okresoch stredného Slovenska sa zas môžu vyskytnúť búrky. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe.

 

V súvislosti s búrkami vydali meteorológovia výstrahu prvého stupňa, v niektorých okresoch v Košickom a Prešovskom kraji platí do polnoci, v Banskobystrickom a Žilinskom kraji do 20.00 h.

V okresoch na severe Slovenska sa ojedinele očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 40 – 60 milimetrov. „Vyskytnúť sa môžu aj búrky sprevádzané krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi, ktorých intenzita (v priebehu 30 minút) môže dosiahnuť 20 – 30 milimetrov,“ tvrdia meteorológovia. Výstraha prvého stupňa pred dažďom platí do soboty (20. 6.) do 6.00 h.

Na severe krajiny v niektorých okresoch Žilinského a Trenčianskeho kraja meteorológovia vydali hydrologickú výstrahu prvého stupňa pred povodňou z trvalého dažďa. V okrese Prievidza zas platí hydrologická výstraha prvého stupňa pred povodňami.