Domáce Spoločnosť Koronavírus

Na služby pre osoby v karanténe v zariadeniach rezortu vnútra vyčlenili 300-tisíc eur

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie služieb súvisiacich s pobytom občanov umiestnených v karanténe v súvislosti s ochorením Covid-19. Ako sa ďalej uvádza v oznámení na stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie služieb odhadujú na 300-tisíc eur bez DPH.

 

„Predmetom zákazky je zabezpečenie služieb súvisiacich s pobytom občanov umiestnených v karanténe v súvislosti s ochorením Covid-19 na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu a Verejnej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva zo dňa 12. marca 2020, ktoré budú vykonávané v určených miestach,“ uvádza sa v oznámení.

Konkrétne požadované služby však v oznámení zatiaľ nie sú definované. „Vzhľadom na vyhlásenú mimoriadnu situáciu bude v rámci predmetného priameho rokovacieho konania verejný obstarávateľ rokovať s viacerými potencionálnymi poskytovateľmi služieb, s ktorými uzavrie zmluvy na poskytnutie predmetu zákazky podľa ich dostupnosti,“ konštatuje rezort vnútra.

Podľa nariadenia Ústredného krízového štábu sú v súvislosti s koronavírusom všetky osoby, ktoré sa na územie SR vrátia zo zahraničia, povinné absolvovať 14 dňovú karanténu. Pokiaľ sa občania vrátia na Slovensko s pomocou štátu, karanténu musia absolvovať v zariadeniach určených štátom. V nich musia zotrvať, pokým nebudú otestovaní na prítomnosť vírusu.

Podľa medializovaných informácií sa niektorí ľudia zo zahraničia, ktorých umiestnili do povinnej karantény v zariadení MV SR v Gabčíkove, sťažovali na zlé podmienky. Polícia im odkázala, že „nie sú v Hiltone“ a že v súvislosti s globálnou pandémiou bola na Slovensku vyhlásená mimoriadna situácia.