Regióny Banská Bystrica Košice Prešov Žilina

Na strednom a východnom Slovensku je na cestách utlačený sneh. Väčšina ciest je zjazdná

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Radovan Stoklasa

BANSKÁ BYSTRICA – Na strednom a východnom Slovensku je miestami na vozovke čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh. Horský priechod Donovaly je uzavretý pre nákladnú dopravu nad desať metrov pre husté sneženie, na horskom priechode Besník sa tvoria snehové jazyky. Upozorňuje na to Slovenská správa ciest (SSC) na webe zjazdnost.sk.

 

   “Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať poľadovica,” varujú cestári. Všetky sledované úseky diaľnic sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Na úseku diaľnice R2 Figa – Gemer a R4 obchvat mesta Svidník je na vozovke kašovitý sneh. “Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý,” uvádza SSC. Na ceste Kotešová – Semeteš je na vozovke miestami kašovitý sneh hrúbky päť až desať centimetrov.

Horské priechody na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne pokrytý čerstvým, kašovitým alebo utlačeným snehom. Na horskom priechode Fačkov miestami kašovitým snehom hrúbky desať až 15 centimetrov. Ostatné horské priechody Kremnické Bane, Pezinská Baba, Soroška, Súľová, Dargov, Skýcov, Šútovce, Homôlka, Vyšehrad, Branisko, Podspády, Pusté Pole, Klenov, Biela Hora a Havran majú suchú až mokrú vozovku.

Cestári upozorňujú aj na zosunutý svah na ceste I/9 za Drietomou smerom do Česka. Vodiči tam prejdú striedavo v jednom pruhu. Pripomínajú, že pre vozidlá nad desať metrov dĺžky sú po celú zimnú sezónu uzatvorené horské priechody Fačkovské sedlo a Šútovce. Cesta  Úhornianske sedlo – Krásnohorské Podhradie je uzavretá.