Domáca Spoločnosť Domáce Ekonomika GPlus Top

Na trhu je novinka, ktorá vám ušetrí nemalé peniaze. Spoznajte pravý stav jazdenky ešte pred kúpou

Zdroj: pixabay.com

BRATISLAVA – Dokázať pomotať hlavu profesionálnymi fotografiami, pútavým inzerátom či ,,TOP” stavom vozidla, nerobí podvodníkom s autami žiadny problém. Rôznymi machináciami dokážu dočasne zakryť havarovaný stav jazdenky, sfalšovať rok výroby, ale aj zatajiť blokácie uvalené na motorovom vozidle. V konečnom dôsledku podvod vypláva na povrch, avšak v mnohých prípadoch sa tak stane, až keď je už neskoro. Register prevádzkových záznamov vozidiel predstavuje novinku, vďaka ktorej pri overovaní získate dôležité informácie aj o poškodeniach ponúkaného vozidla.

 

Doposiaľ Register prevádzkových záznamov vozidiel (RPZV) poskytoval pri overovaní áut z druhej ruky informácie o histórii najazdených kilometrov, exekučnej blokácii, leasingu, záložnom práve, či vozidlo nie je evidované v inej krajine ako hľadané, o kontrole originality alebo o platnosti technickej a emisnej kontroly. 

RPZV je štátny register, do ktorého sú zaznamenávané hodnoty najazdených kilometrov. Zdroj: pixabay.com

Nenahraditeľná novinka

V prípade, že sa v Prílohe k ODO-Pasuu, ktorá obsahuje všetky aktuálne informácie ku každému registrovanému vozidlu na Slovensku, nachádza informácia o poškodení vozidla, je možné si vygenerovať novinku, ktorá vám prezradí viac. Je ňou Výpis o poškodeniach vozidla.

Čo sa dozviem?

V ňom nájde kupujúci informácie, v ktorej krajine sa stala škodová udalosť, dátum dopravnej nehody, celkovú kalkuláciu opravy, poškodenia jednotlivých častí vozidla, ako aj zoznam poškodených dielov. Stačí len navštíviť Register prevádzkových záznamov vozidiel na webe, do ktorého prispieva viac ako 2 200 štátnych aj súkromných subjektov, ako napríklad Policajný zbor, servisy, autobazáry, dražobné spoločnosti, poisťovne, leasingové spoločnosti, požičovne motorových vozidiel, prevádzky Technickej a Emisnej kontroly…

Výpis okrem iných údajov poskytne informácie o poškodení jednotlivých častí vozidla a poškodených dieloch. Zdroj: Register prevádzkových záznamov vozidiel

Mohlo by vás zaujímať: