Regióny Bratislava Top

Na Trnávke operuje GANG PODVODNÍKOV: Takto vymámili od ženy TISÍCKY EUR!

BRATISLAVA – Neuveriteľné! Podvodníci vynašli naozaj vynaliezavý spôsob ako z nič netušiacich ľudí vymámiť veľké peniaze. Na falošných opravárov chodníkov doplatila dôverčivá pani, ktorej čudesná skupina sfušovala chodník pred domom a okradla ju o poriadny balík peňazí. 

 

Chodníkový gang úraduje v bratislavskej časti Trnávka a Prievoz. Prezlečení opravári obalamutili staršiu pani, ktorá im za zdevastovaný chodník zaplatila tisícky eur. Na prípad upozornil starosta Ružinova Martin Chren prostredníctvom statusu na sociálnej sieti: “Pred pár minútami som sa dozvedel nasledujúci príbeh – a keďže do mňa vošlo sto čertov, musím vás upozorniť, aby ste nenaleteli podvodníkom a upozornili prípadne aj svojich rodičov a starých rodičov. Ak sa vám prihodí nasledujúca ponuka, prosím, hneď kontaktujte políciu,” priblížil okolnosti starosta Ružinova.

Martin Chren o chodníkovom gangu upovedomil verejnosť.
Zdroj: fb Martin Chren – starosta Ružinova

Ani chodník ani peniaze

Pofidérni maskovaní robotníci si vyhliadli dôverčivú ženu práve v jednom z domov v časti Ružinova. Sľúbili jej, že jej opravia chodník pred domom. “Jednu ružinovskú obyvateľku dnes kontaktovali zatiaľ neznámi robotníci, že prišli opraviť chodník pred jej rodinným domom. Rozbúrali asfalt – a potom, keď už bol chodník rozbitý – si od nej vyžiadali niekoľko tisíc eur ako poplatok za opravu. Bohužiaľ, dôverčivá pani im naletela. Že po sebe svojou “opravou” zanechali totálnu spúšť, je už len smutná bodka za týmto príbehom,” píše ďalej šokujúce podrobnosti Chren na facebooku.

Takúto spúšť pred sebou zanechali “robotníci” pred domom poškodenej.
Zdroj : fb Martin Chren – starosta Ružinova

Mesto si od občanov nikdy nepýta peniaze za OPRAVY!

Ružinovský starosta ľudí varoval, že mesto si nikdy nepýta za žiadne opravy chodníkov, či ciest od občanov peniaze. “Rôzne falošné partie, ktoré operujú najmä na Trnávke a v Prievoze, nemajú povolenia, aby takúto opravu mohli vykonať. A môžu sa z nich vykľuť podvodníci, ktorí za prácu v hodnote pár sto eur vypýtajú oveľa viac a ešte ju sfušujú,” upozorňuje Chren. Podľa jeho slov mesto na opravách chodníkov intenzívne pracuje, avšak nemá bezodný mešec, či čarovnú prútik. Na záver vyzýva občanov: “Ak má váš chodník alebo cesta reálny problém (nielen estetický), napíšte prosím priamo na úrad (podnety@ruzinov.sk), snažíme sa lokálne opravy robiť čo najrýchlejšie,” dodal starosta.

Žena ostala bez peňazí aj chodníka.
Zdroj: fb Martin Chren – starostka Ružinova

Žena prišla o tisícky eur a prípadom sa podľa slov hovorkyne Ružinova už zaoberá polícia. “Prípadom sa už zaoberá polícia, kontaktovala ju rodina poškodenej,” zreferovala Adela Vavrušová.