Na vypočutie pred parlamentným výborom odporučila výberová komisia oboch kandidátov na šéfa polície

BRATISLAVA – Výberová komisia odporučila ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO) predložiť Výboru Národnej rady (NR) SR pre obranu a bezpečnosť na vypočutie oboch kandidátov na post policajného prezidenta. O post sa uchádza dočasne poverený šéf polície Peter Kovařík a veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru (PZ) Štefan Hamran. Po pondelkovom vypočutí pred komisiou o tom informovala riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová.

 

„Komisia počas viac ako troch hodín hodnotila organizačné, riadiace a kontrolné schopnosti, rovnako odborné vedomosti a ďalšie zručnosti uchádzačov potrebné na výkon funkcie policajného prezidenta,“ priblížila Túrosová. Štefan Hamran a Peter Kovařík tiež obhajovali a zdôvodňovali svoje vlastné koncepcie rozvoja a riadenie Policajného zboru.

Mikulec predloží parlamentnému výboru kandidátov do 15 dní. Po ich verejnom vypočutí odporučí výbor ministrovi vymenovať jedného z nich do funkcie prezidenta Policajného zboru. „Ak odporúčanie členovia výboru nevydajú, ministerstvo vnútra bude musieť výberové konanie zopakovať,“ priblížila Túrosová.

Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odstúpení Milana Lučanského. Od septembra PZ dočasne vedie Peter Kovařík.

Viac o téme: kandidáti, Milan Lučanský, minister vnútra, odporučenie, parlamentný výbor, Peter Kovařík, policajný prezident, polícia, Post, Roman Mikulec, šéf, Štefan Hamran, výberová komisia, vypočutie

Súvisiace články