Regióny Bánovce nad Bebravou

Na zápis do prvého ročníka ZŠ by malo prísť 168 Bánovčanov

Ilustračná fotografia, Zdroj: archív

BÁNOVCE NAD BEBRAVOU – Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.

 

“Podľa predpokladov sa tento rok zápisu do prvého ročníka ZŠ zúčastní 168 detí, mimo tých, ktoré majú odloženú školskú dochádzku. Tento údaj sa však týka len detí z mesta Bánovce nad Bebravou, presné počty nových prvákov bude možné uviesť až v septembri,” uviedla ďalej pre TASR referentka rozvoja cestovného ruchu a práce s mládežou bánovského mestského úradu Miroslava Robochová.

Zápis detí do prvého ročníka pre školský rok 2019/2020, ktoré sa narodili od 1. septembra 2012 do 31. augusta 2013 a tých, ktoré mali odloženú povinnú školskú dochádzku, sa uskutoční vo všetkých ZŠ mesta 9. a 10. apríla v čase od 10.00 h do 16.00 h.

Rodičia z Bánoviec nad Bebravou zapíšu deti do jednej z piatich ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. Do týchto škôl podľa rozdelenia obvodov budú mať možnosť zapísať rodičia i budúcich školákov z okolitých obcí. Do prvých ročníkov ZŠ v školskom roku 2018/2019 nastúpilo 231 detí z Bánoviec nad Bebravou a okolitých obcí.