Regióny

Na železničnej trati sa roztrhla vlaková súprava

LEVICE – Na železničnej trati v úseku Kalná nad Hronom a Levice bola v stredu prerušená doprava. Dôvodom je roztrhnutie vlakovej súpravy rýchlika R 811. K udalosti došlo pred 10. hodinou. Podľa slov hovorcu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáša Kováča sa už pracuje na odstránení následkov tejto udalosti.

Ako uviedol pre TASR, k roztrhnutiu vlakovej súpravy dochádza iba zriedkavo, najčastejšie pre únavu materiálu. “Obvykle je to pri rozbehu súpravy, kedy je zaťaženie najväčšie. Nejde o situáciu, ktorá by ohrozovala cestujúcich, pretože sa pri nej vždy automaticky spustí brzdiaci systém, ktorý vagóny zastaví. Ani teraz k žiadnym zraneniam ľudí nedošlo. Škody na vagónoch, samozrejme, sú, vyčíslené zatiaľ neboli,” uviedol Kováč.

Železnice pristavia k súprave náhradný rušeň, ktorý ju o 11.30 h odvezie do Levíc, pristavené budú aj náhradné autobusy.

“Táto udalosť zasiahne aj rýchlik 810 z Košíc do Bratislavy, ktorý bude meškať približne 70 minút. Celá situácia nás veľmi mrzí, budeme sa snažiť jej následky odstrániť čo najskôr,” dodal Kováč.